Artık Gerçek İngilizce'yi Konuşma Zamanı!

Hakkımızda

Real English , Sancaktepe’nin en eski, en prestijli ve en iyi yabancı dil kursu olarak 2010 yılından beri hizmetlerine devam etmektedir. İngilizce’yi teorik bunaltıcı bir ders olmaktan çıkarıp, onu günlük hayatta bir yaşam tarzı haline getirmek en büyük vizyonumuzdur.

Öğrenciyi teorik sınavlara değil, hayata hazırlamaktayız. Öğrencimizin, İngilizce’yi sadece kitap veya çantada tutup duş alır misali haftada birkaç defa kursa giderek değil, su içer gibi hayatın bir parçası olarak algılamasını sağlamak temel misyonumuzdur. Dersler yaparak yaşayarak,  keyif alarak, oyun-eğlence ve tartışma ortamında işlenip,  ödül-taltif ve sorumluluk gerektiren görevlendirmelerle yapılmaktadır. Böylelikle İngilizce, pratikte yaşayan, dünyaya pencereleri açan tadına doyulmaz temel bir ihtiyaç haline gelmiş olmaktadır.

Bu bağlamda ;

Bugüne değin yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin kalitesi ile kıvanç ve gurur duymaktayız. Eğitim kadromuz gerçek İngilizce’yi hayatında yaşayan öğretmenlerden oluşmaktadır. ‘Yaşamayan yaşatmayı da bilmez’ ilkesi bizim için esastır.

Ülkemizde İngilizce öğretimi noktasındaki eksiklik  de burdan kaynaklanmaktadır. Real English olarak bu eksikliği gidermek temel hedefimizdir. Dil Eğitiminde kalite , ticari zincir tabela sayısı ile övünmek değil, işinde ve özünde kaliteli öğretmenler ile öğrencinin hayatında kalıcı katma değer yaratmaktır. Yani eğitimde aslolan tabela değil, öğretmenin kendisidir.

Dil, önce söyleneni anlamaktır, sonra konuşabilmektir. Ülkemizde sıklıkla söylenen ‘Anlıyorum ama konuşamıyorum’ sözü aslında gerçeği yansıtmamaktadır. Burada anlıyorum  denilen oran % 10’u geçmez. ‘Noksan anlıyorum ve noksan konuşuyorum’ demek daha doğrudur. Gerçek İngilizce‘yi (yani anadili İngilizce olan bir insanın konuşmasını) dinlediğinizde tamamen anlıyorsanız doğal olarak o dili de konuşabilirsiniz demektir.

Malum, her kör konuşur ancak hiçbir sağır konuşamaz. Çünkü dil göz  değil,  kulak olayıdır. Dil , gözden girerse ziyaretçiniz ,kulaktan girerse sizindir. Tam da bu noktada Yazılı İngilizce’den (Written English)  farklı olan Konuşulan İngilizce’yi (Spoken English) anlamak için öğrencilerimize gereken Fonetik Ses Eğitimi vermekteyiz. Anlama sağlandığında öğrencimiz, artık İngilizce’yi keyif alarak izler, dinler ve konuşur hale gelmektedir ve dolayısıyla hayatının bir parçası haline getirdiğinden artık unutmamaktadır. Tıpkı anadil öğrenim sürecinde yaşanan sosyal olgu gibi. Bu bağlamda, 5 yaşaltı çocukların her hareketi birer öğretmendir.

Dil öğrenimi bir zeka veya yetenek işi değildir. Anadiliniz İngilizce olsaydı şuan siz İngilizce konuşuyor olurdunuz. Bu bağlamda her insan her yaşta doğal şartlarda herhangi bir dili öğrenebilir. Bügüne kadar hiçbir normal çocuk annesinin dilini öğrenmede zorluk çekmemiştir. Burada önemli olan çocukların doğal  öğrenim sürecindeki esasları öncelemektir. Bizler de Real English olarak Örgün Eğitim veren kurumuzda bu doğal süreci aynen yaşatmak ve mükemmelliği yakalamak için çağın şartlarını da kullanarak elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız.

Ders Programı

[miniorange_social_login shape="square" theme="default" space="4" size="35"]
  • 0 533 721 80 60li>